Zakupy ze zdrową żywnością: Co kupować, a czego unikaćKiedy zaczynasz zakupy ze zdrową żywnością, na początku może to być nieco przytłaczające. Przetworzona żywność i restauracje fast food są łatwe do zdobycia i są wszędzie. Wyzwaniem jest to, że zdrowa żywność nie ma takiej samej obecności jak niezdrowa żywność. To sprawia, że znalezienie zdrowej żywności jest nieco trudniejsze niż sieci fast foodów czy nawet lokalne supermarkety. Istnieją jednak sposoby, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj zdrowej żywności jest dostępny w Twojej okolicy. Musisz tylko wiedzieć, gdzie ich szukać. Istnieją również pewne rzeczy, których powinieneś unikać podczas zakupów zdrowej żywności. Niektóre z tych wspólnych pułapek sprawią, że bardzo trudno będzie Ci przestrzegać nowej diety i pozostać na ścieżce ze swoimi celami. Oto, czego powinieneś unikać podczas zakupów zdrowej żywności:

Uważaj na przetworzoną i pakowaną żywność

Po pierwsze i najważniejsze, musisz uważać na przetworzoną i pakowaną żywność. Te rodzaje żywności zostały pozbawione prawie wszystkich swoich naturalnych składników odżywczych i witamin. Są one również wypełnione ukrytymi cukrami, tłuszczami nasyconymi i konserwantami. Wszystkie te będą bardzo szkodliwe dla Twojego organizmu i sprawią, że znacznie trudniej będzie Ci schudnąć.

Jeśli jesz dużo przetworzonej żywności, zauważysz, że nie masz wystarczająco dużo energii do ćwiczeń. To dlatego, że cukier w żywności daje szybki wybuch energii, która szybko zanika. Jest to ten sam powód, dla którego rozbijasz się po wypiciu dużej ilości kawy. Twoje ciało potrzebuje energii, która jest spójna i trwa przez długi okres czasu. Zdrowa żywność zawiera witaminy i minerały, których organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania i jest pokarmem wolno spalającym się. Te rodzaje żywności utrzymują energię i trwałość przez cały dzień, nie powodując krachu.

Uważaj na etykiety "zdrowej" żywności

Kolejną rzeczą, na którą musisz uważać, są etykiety "zdrowej" żywności. "Zdrowy" może być bardzo subiektywnym terminem, jeśli chodzi o żywność. Wiele żywności, które są oznaczone jako zdrowe są naprawdę bardzo niezdrowe. To dlatego, że żywność może zawierać bardzo mało kalorii lub tłuszczu, ale może być również brakuje witamin, minerałów i błonnika. Na przykład, rozważ granolę. Jest ona zazwyczaj niskokaloryczna, co czyni ją świetną przekąską na odchudzanie. Jednak jest ona również uboga w witaminy, minerały i błonnik.

Granola to w większości przypadków tylko cukier i owies. Granola jest idealnym przykładem czegoś, co jest oznaczone jako zdrowe, ale w rzeczywistości jest bardzo niezdrowe. To do Ciebie należy spojrzeć poza etykiety i skupić się na rzeczywistych składnikach żywności.